Bezpečný život v nebezpečném světě

Počet zobrazení: 41912

Švýcarsko v roce 1960 přijalo zákon o povinném zřízení atomových krytů v každém soukromém i veřejném objektu. Zákon platí do současnosti. Do krytů by se vešlo více jak 100% Švýcarů. Ve Švédsku 81% a Finsku 70% obyvatel. Na území České republiky je odhadem přibližně 5 000 krytů civilní obrany, které pojmou asi 13% populace. Neděsí vás toto číslo?

Bezpečný život v nebezpečném světě

Globální změna klimatu, další světová finanční krize, teroristické a kybernetické útoky, přírodní katastrofy, ekologické katastrofy či ohrožení, sociální nepokoje, rabování a násilí mezi občany a nově příchozími migranty ze zemí třetího světa, občanské války, jaderná válka. 

Nemyslíme si, že by civilní obyvatelstvo muselo být přímo ohroženo globální jadernou válkou. Boje budoucího konfliktu by se mohly omezit na ničení strategických cílů konvenčními zbraněmi, jak armádních, tak i ekonomických a na kyberútoky. Lidé by čelili silné ekonomické krizi a chaosu. Ztráty na životech by však ani v tomto případě nebyly zanedbatelné.

S uvědoměním si vzrůstajících rizik a dalších hrozeb a nedůvěrou v politickou reprezentaci, která by byla schopna účinně reagovat a v kritickém období ochránit své občany, se nabízí otázka, zda si po vzoru Švýcarů nepořídit vlastní úkryt.

Společnost RENEW CZ nabízí privátní podzemní železobetonové segmentové úkrytové systémy pro ukrytí jednotlivce, rodiny nebo malé skupiny osob nebo pro ukrytí zásob. Unikátní konstrukce a použití moderních stavebních materiálů umožňuje velmi rychlou výstavbu. Základní variantu realizujeme do 30 dní.

1

Česká verze                   Slovenská verzia

Prihlásenie